در بزرگترین رویداد علمی حوزه مرجعیت علمی کشور؛ دانشگاه علوم پزشکی زنجان موفق به دریافت جایزه ملی نماد شد

 | تاریخ ارسال: 1401/11/11 | 

در بزرگترین رویداد علمی حوزه مرجعیت علمی کشور؛
دانشگاه علوم پزشکی زنجان موفق به دریافت جایزه ملی نماد شد

در هفتمین همایش کشوری مرجعیت علمی (بزرگترین رویداد علمی حوزه مرجعیت علمی کشور) با ارائه دستاوردهای ملی، منطقه ای و بین المللی واحد آموزش و درمان سکته حاد مغزی(SCU) دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان تجربه برتر موفق به دریافت جایزه ملی نماد شد.


به گزارش وبدا زنجان؛ هفتمین همایش کشوری مرجعیت علمی با موضوع ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت؛ دستاورد پرافتخار و تجلی مرجعیت علمی نظام جمهوری اسلامی ایران در اقدامی مشترک از سوی انجمن آموزش علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران و فرهنگستان علوم پزشکی به همت معاونت آموزشی وزارت متبوع  از صبح امروز در سالن همایشهای بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزارشد.

در این همایش و در راستای ارتقاء و توسعه آموزش علوم پزشکی و نظام ارائه خدمات سلامت کشور تجارب و اقدامات ارزشمند در خصوص دستاوردهای ملی و موثر ادغام در دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی و تقدیر از تجارب برتر در این همایش ملی توسط مقام عالی وزارت انجام خواهدشد.

واحد آموزش و درمان سکته حاد مغزی(SCU)" دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان تجربه برتر توسط دکتر بختیاری رئیس دانشگاه ارائهگرید و موفق به در یافت جایزه ملی نماد شد.

گفتنی است؛ مرکز درمان سکته مغزی حاد مغزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان(SCU) از سال ۱۳۹۵بواسطه بکارگیری رویکرد علمی، همگرایی بین علوم پزشکی و ادغام با حوزه های، آموزشی، تحقیقاتی با نظام ارائه خدمات توانسته در سطح ملی و بین المللی به جایگاه ویژه ای درحیطه درمان سکته حاد مغزی دست یابد.

با تأسیس این واحد، بیماران سکته مغزی تحت مراقبت های ویژه و درمان های اختصاصی از جمله دارو های حل کننده لخته قرار می گیرند از زمان تأسیس این واحد تاکنون بیش از ۱۴۶۰ بیمار استروک  تحت در مان با دارو های ترومبولیتیک و بیش  ازاین تعداد بیمار از هر نوع سکته، خدمات  مراقبت ویژه دریافت نموده اند.این روند منجر به کاهش قابل توجه مرگ و میر و عوارض سکته مغزی در استان گردیده است.

با عملکرد خوب تیم درمانی استان زنجان در مرداد ماه ۱۳۹۵ به عنوان واحد نمونه و پیشرو در درمان سکته مغزی کشور شناخته شداین مرکز موفق شد در ماه می ۲۰۱۹ گواهی کیفیت را با نشان الماس برای اولین بار در ایران دریافت کند.

که این گواهی در کنگره اروپایی استروک در شهر میلان در حضور ۶ هزار نورولوژیست از کل دنیا به بیمارستان و لیعصر (عج)زنجان اهدا شد این مرکز همچنین موفق به در یافت درجه الماس در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ شد.

همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاهی نیز یا ارائه دستاوردهای کلان مناطق دهگانه دانشگاههای علوم پزشکی کشور نیز دایر است

دفعات مشاهده: 4 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

عملیات اجرائی بخش سوختگی بیمارستان آیت الله موسوی ۹۴ درصد پیشرفت داشته است

 | تاریخ ارسال: 1401/11/8 | 


عملیات اجرائی بخش سوختگی بیمارستان آیت الله موسوی  ۹۴ درصد پیشرفت داشته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بازدید از بخش سوانح سوختگی مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی از نزدیک در جریان روند عملیات اجرایی این بخش قرار گرفت.

پایگاه خبری وبدا - زنجان، دکتر حسن بختیاری به همراه دکتر مجید صادقی معاون توسعه، دکتر وحید خسروشاهی معاون درمان و سایر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، عصر روز ۶ بهمن از ساختمان سوختگی مرکز آموزشی درمانی آیت الله موسوی بازدید کرد.

بخش سوختگی بیمارستان آیت الله موسوی به صورت الحاقی در ضلع شرقی این مرکز احداث شده است. فاز مطالعاتی این پروژه از سال ۱۳۸۸ کلید خورده و در سال ۱۳۹۰ عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

زیربنای این پروژه  در ۴ طبقه در مساحتی حدود ۶۳۰۰ مترمربع با ظرفیت ۴۲ تخت بیمارستانی در حال احداث است.

این پروژه دارای بخش‌های اعمال جراحی سوختگی، مراقبتهای ویژه سوختگی، بخش BICU، اورژانس سوختگی، بخش بستری سوختگی، اتاقهای هوارسان و فضاهای ارتباطی می‌باشد.
این پروژه در قرار داد اخیر با هزینه کردی بالغ بر سی و چهار میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان هم اکنون پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصدی داشته است. همچنین بناست این بخش بعد از طی مراحل احداث با ۲۸ تخت در بخش‌های بستری، ۸ تخت در بخش ICU و ۶ تخت در بخش بستری سرپایی تجهیز شود.

گفتنی است با راه اندازی بخش سوختگی آیت الله موسوی سطح خدمات رسانی این مرکز به صورت قابل ملاحظهای افزایش خواهد یافت.منبع پایگاه خبری وبدا- زنجان

دفعات مشاهده: 479 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان محقق شد: کسب رتبه برتر کشوری در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی

 | تاریخ ارسال: 1401/11/4 | 

توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان محقق شد:
کسب رتبه برتر کشوری در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی

با اعلام معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان موفق به کسب رتبه برتر در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی در بین دانشگاه‌‎ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور شد.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر حسن بختیاری
رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان
نظام اداری کشور به عنوان بستر هدایت و تنظیم سایر نظام‌های فرآیند توسعه از نقش خطیر و برجسته‌ای برخوردار است. به نحوی که هرگونه پیشرفت و توسعه جامعه منوط به عملکرد سالم و سازگار این نظام است. سنجش میزان پویایی و بالندگی نظام اداری به منظور بهبود مستمر آن، در راستای تحقق اهداف توسعه کشور، هرساله با اتکا به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی به عنوان اجزای نظام اداری و مبتنی بر شاخص‌های عمومی منبعث از برنامه عملیاتی اصلاح نظام اداری و شاخص‌های اختصاصی دستگاهی صورت می‌گیرد.
در همین راستا بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ دستگاه‌های اجرایی، آن دانشگاه توانسته است در بین دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، موفق به کسب "رتبه برتر در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی" گردد. بدینوسیله این موفقیت را به جنابعالی و تمام کارکنان شریف آن دانشگاه که فعالانه در به ثمر رسیدن این موفقیت سهیم بوده‌اند، تبریک می‌گویم.
امید است با استمرار تلاش و تکاپوی ویژه در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین در راستای نیل به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت صادقانه به مردم شریف ایران، بیش از پیش موفق و موید باشید.
با احترام
بهروز رحیمی
معاون توسعه مدیریت و منابع
 

دفعات مشاهده: 871 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد: پیشرفت ۹۵ درصدی ساختمان آنکولوژی بیمارستان ولیعصر(عج)

 | تاریخ ارسال: 1401/11/3 | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد:
پیشرفت ۹۵ درصدی ساختمان آنکولوژی بیمارستان ولیعصر(عج)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بازدید از پروژه خیرساز ۱۶۰ تختخوابی آنکولوژی بیمارستان ولیعصر(عج) از پیشرفت ۹۵ درصدی این ساختمان خبر داد و اظهار کرد: به منظور تکمیل این ساختمان، ۵۰ میلیارد ریال و برای تجهیز آن به ۳۰۰ میلیار ریال اعتبار نیاز است.

پایگاه خبری وبدا - زنجان، دکتر حسن بختیاری به همراه دکتر مجید صادقی معاون توسعه و سایر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، عصر روز ۲ بهمن از ساختمان آنکولوژی واقع در مرکز آموزشی درمانی حضرت ولیعصر(عج) بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تکمیل این ساختمان قرار گرفت.

ساختمان آنکولوژی استان زنجان با ۱۶۰ تخت به صورت ساختمان الحاقی در سال ۱۳۹۵ در مجاورت بیمارستان ولی عصر (عج) توسط مؤسسه خیریه حضرت ولیعصر (عج) زنجان، در مساحتی حدود ۶۴۴۵ متر مربع و در ۴ طبقه آغاز گردید و با پیشرفت ۹۵ درصدی و  اختصاص ۱۲۳ میلیارد تومان در حال ساخت است.

گفتنی است: به واسطه پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مبلغ ۲۵۵ میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه از محل اعتبارات تبصره ۵ قانون بودجه و ۷۰ میلیارد ریال به صورت نقدی از محل اعتبارات ملی به این پروژه اختصاص داده شده است.منبع: پایگاه خبری وبدا- زنجان
 

دفعات مشاهده: 1064 بار   |   دفعات چاپ: 14 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی زنجان و شرکت ایران ترانسفو تشکیل شد

 | تاریخ ارسال: 1401/10/29 | 
نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی زنجان و شرکت ایران ترانسفو تشکیل شد
نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی زنجان و شرکت ایران ترانسفو درخصوص حمایت از پروژه‌های حوزه سلامت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها برگزار شد.
به گزارش وبدا_ زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان و هیئت همراه امروز ۲۹ دی ماه با حضور در شرکت ایران ترانسفو زنجان، با مهندس بهزاد ظهیری مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت، دیدار کردند.

 دکتر حسن بختیاری ضمن تقدیر از حمایت‌های این شرکت در بحران کرونا، در راستای مشارکت‌های اجتماعی سلامت نیز به گفتگو پرداخت.

در ادامه این نشست، طرفین نسبت به تعامل و همکاری بیشتر در حوزه سلامت استان، بحث و تبادل نظر کردند.

دفعات مشاهده: 1245 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر